Biz

Kambak Toys size bir masal dünyasından gelen doğal, eğitici ve tamamı el yapımı oyuncaklar sunar. Oyuncaklarımızın ait olduğu masal dünyası Kambak ülkesidir.

Bir varmış bir yokmuş... Bir zamanlar bir kambak ülkesi varmış. Bu ülkede Kambak, Çambak, İspede, Toz kaplumbağası ve diğerleri yaşarmış. Kambak ülkesinde insanlar bulutların arasında gökkuşağının üzerindeki mantar evlerde yaşarmış.

Kambak ülkesinde bir şelale varmış, sürekli akarmış. Bu şelaleye giren önce kırmızı-pembe peri sonra da turuncu papağan olurmuş.

Kambak ve Çambak iki kardeşmiş. Çambak bilmiş, sakin ve bütün “kurallara” uyanmış. Kambak afacan, muzip ve asi. Kambak bir parça daha çikolata için yerlere yatıp ağlayan; Çambak ‘ben almayayım fazlası dişlerimi çürütüyor’ diyenmiş. 

Toz kaplumbağası her gece Kambak ülkesinden çıkıp penceremizin önüne gelir. Tam sokak lambasının altında durur. Toz kaplumbağası sadece solucanla beslenir ve her gece yatmadan önce onu besleriz.

Kambak ülkesinde sokak hayvanları hiç aç kalmazlarmış. Acıktıkça kocaman yeşil otlardan bir labirentten geçerlermiş. Labirentin sonunda yemek kapları olurmuş. Onlar yedikçe sonsuza kadar tekrar tekrar dolan yemek kaplarıymış bunlar.

Kambak ülkesinde oyuncağı olmayan çocuk yokmuş. Çocukların tek bir görevi varmış. Oyun oynamak...

Kambak bir gün annesine “Kuralları neden hep sen koyuyorsun ki?” demiş. Sahi yetişkinler neden hep kural koyar ki? Kuralsız oyun olur mu?

 

Kambak çamaşır makinesinin dönüşünü sonsuza kadar izleyebilirmiş. Sizin evde de çamaşır makinesinin önünden kalkamayanlar var mı?

Kambak bir gün annesine “çok uzun bir oyun oynayalım mı? Sonsuza kadar sürsün” demiş. Sonsuza kadar süren oyun olur mu? Yoksa oyunda olma, anda olma çocuğa sonsuz mu hissettirir.

Kambak bir çocuğun büyüme sancılarına ortak olsun diye uydurduğu bir masaldır. Kambak “Ben yapmadım, o yaptı” olandır. Kambak oyuncaklar; fiziksel becerileri geliştiren, küçük motor kaslarını çalıştıran, el-göz koordinasyonunu destekleyen oyun arkadaşlarıdır.